A formagyakorlat nevét a Koguryo-dinasztia 19. uralkodójáról, a híres Gwang-Gae-Toh-Wang-ról kapta, kinek uralkodása alatt fénykorát élte Korea.
Gwang-Gae-Toh-Wang Kogugjang király fiaként született Ko Damdok néven 374-ben és 17 évesen követte apját a trónon.
Összefogta a három királyságot, ami Kelet-Ázsia legerősebb államává vált.
Visszafoglalta Korea korábban elvesztett országrészeit, Mandzsúria nagy részét, az orosz Tengermelléki határterület egy részét, és Belső-Mongólia Autonóm Terület egy részét is.
Hódításai miatt posztumusz kapta a Nagy király, Nagy területfoglaló nevet.
Kwang Gae király ismeretlen betegségben hunyt el 413-ban, 39 évesen. Halálakor a Koguryo dinasztia már egy nagy kiterjedésű területet irányított az Amur és a Han folyók között. A trónon legidősebb fia, Jangsu követte, aki 79 évig uralkodott, 98 éves koráig, amely Kelet-Ázsia történelmének leghosszabb uralkodása volt.
A gyakorlat grafikonja a visszafoglalt területek fölrajzi kiterjedését és azok újjáépítését jelképezi. A 39 lépés pedig az i.sz. 391-es évre, az uralkodó trónra lépésének időpontjára utal.
A kiinduló pozíció a Hanul son (=Mennyei kéz) értelmezése:
A legenda szerint Kwang Gae király csata előtt megállt, és kezeit az ég felé emelte, keresztülnézett a kezei által megformált résen, ellenőrizte az időjárási viszonyokat, és átgondolta még egyszer a taktikát, valamint gyors és sikeres csatát kért az istenektől. Amikor az ellenséges seregek feltűntek a láthatáron, a király hirtelen széttárta a kezét, ezzel jelezvén a csata kezdetét.
Lépésszám: 39
Vizsgaanyag: 1. dan, fekete öv
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.