2021. május 28., péntek

Mesterek mester feleségei: Ismerjétek meg Samreth Nimol Kánid V.Danos mestert


🎙 Kicsit személyesen kezdve a beszélgetést, hogyan és mikor ismerkedtetek meg a férjeddel, Sepp Norbert 1. Danos mesterrel – a Taekwon-do volt előbb vagy szerelem?

👉 A szerelem jött előbb. A férjemmel még általános iskolás korunkban ismerkedtünk meg – egy osztályba jártunk. Feltűnt nekem, hogy milyen empátiával fordult másokhoz, és kedves volt velem. A kölcsönös vonzalomhoz segített az is, hogy mindkettőnk érdeklődési körében fontos volt a harcművészet – én már gyerekkorom óta gyakoroltam, ő pedig a megismerkedésünk környékén kezdett ebbe az irányba fordulni. Jut eszembe, egyszer meg is igazítottam a kéztartását, ahogy öklön a fekvőtámaszt csinálta. Több közösen vásárolt harcművészeti könyvünk is van abból az időből, a nyolcvanas évekből.

🎙 Ahogy a jól ismert mondás tartja, minden sikeres férfi mögött egy ugyancsak sikeres nő áll. Vajon érvényes-e ez a megállapítás nálatok is a Taekwon-doban elért közös szakmai sikerekre, vagy netán az élet más területein elért egyéni sikereiteknek is részese lehetett a párotok?

👉 Barabási Albert-László, a híres hálózatkutató megkülönbözteti a sikert, ami a külvilág értékelése, a teljesítménytől, ami a saját eredményünk. Mások véleménye kevésbé érdekel minket, inkább azért dolgozunk, hogy a számunkra fontos mércék alapján elégedettek lehessünk. Mindez sok befektetést igényel, és ehhez kell egy biztonságot nyújtó hátország. Mi a magunk területén a gondviselésnek hála megélhettünk szép eredményeket, és mindig támaszkodhattunk egymásra, az egyetemi és a posztgraduális évek alatt is, ami sok-sok feladatot és munkamegosztást jelentett. Manapság a férjem „civil” tevékenységét és előrehaladását én segítem, a harcművészeti fejlődésünkben pedig enyém a főszerep, és a család nyújtja a támogatást. A mi helyzetünk annyiból kevésbé szokványos, hogy én vagyok a klubvezető. Amikor a Taekwon-dot elkezdtem – elsőként Bóra Ferenc mesternél, majd a Központi Edzőteremben Harmat László Nagymesternél –, a gyerekeket „hatalmi szóval” tudtam hívni magammal, de a férjem ellenállt, azt mondta, akkor fog majd dobokba bújni, és edzésekre járni, ha én saját klubot alapítok. Ez 8 évvel ezelőtt meg is történt. Azóta ő is velem edz, és a gyerekeinkkel együtt segít a tanítványok képzésében is.

🎙 A harcművészet felépítését egyértelműen meghatározó övfokozati hierarchia mellett a családon belül számít-e valamit az eltérő övfokozat?

👉 Arra gondolsz, hogy a gyerekeim mesternek szólítanak-e Anya helyett? Naná! A viccet félretéve, az edzőteremben természetesen szerepet játszik, így lehet rendet tartani J, otthon azonban majdnem demokrácia van, mindenki elmondhatja a véleményét. Sőt, ki is szoktam kérni, mert mindnyájan más szemszögből látunk helyzeteket, eseményeket, a sok nézőpont hozzásegít ahhoz, hogy pontosabban értsük meg a dolgokat.

🎙 Már válaszoltál is, a következő kérdésre, a gyerekek is Taekwon-doznak. Szokott együtt edzeni a család?

👉 Igen, sőt, együtt készültünk vizsgákra, versenyekre. A gyerekeinket óvodás koruktól bevontuk a harcművészetbe, és egészen egyetemista korukig minden edzésre lecipeltem őket. Bár a családban mindenki fekete öves, és folyamatosan igyekszik továbbképezni magát, a rendszeres edzések, versenyek, szemináriumok, egyéb programok összehangolása sosem volt egyszerű. A tevékeny élet ugyanakkor gazdag élet is, és biztos vagyok benne, hogy a gyermekkortól gyakorolt harcművészet – persze más, sportként űzött tevékenységek is – nagyon sokat adnak az embernek.
A családunk a szigorú lezárások idején is együtt próbált lelket önteni a klubba: online edzéseinkben mindenkinek saját kis „blokkja” volt, amiben ő mutatta be a gyakorlatokat a klubtagoknak, akik próbálták követni az adást. A lakást átrendeztük, hogy egy kis dojang-stúdiót tudjunk kialakítani, és szombaton reggel hét előtt már mindenki talpon volt, hogy elő tudjunk készülni a nyolckor induló adáshoz. Aztán mindenki futott tanulni, sőt, egyszer még online zárthelyit írni is.

A gyerekeink segítségével differenciált edzéseket tudunk tartani kor, nem, tudásszint szerint is. De a praktikus szempontoknál sokkal fontosabb, hogy a harcművészet családi program is, amely erősíti a kötelékeket – együtt vagyunk, együtt kihapolunk, együtt izzadunk J. Nálunk a klubban több közösen edző család is van.

🎙 Nőként van, amit másként élsz meg a Taekwon-doban, máshogy látsz vagy másképp csinálsz, mint a férjed vagy mint más férfi edzőtársaid?

👉 A női szerep kétszeresen is különbözik: egyrészt a férfiak könnyebben érvényesülnek a társadalomban, másrészt a női szemek olyasmit is meglátnak, ami a férfiak előtt javarészt rejtve marad. A hagyományos női szerepekkel nehezen egyeztethető össze, hogy egy szervezetet, egy klubot vezessünk, főleg a harcművészet terén.
Ezért különösen is örülök, hogy idén egy nő is bekerült a szövetség vezetőségébe. Ez a program is Mesterek Mesterfeleségeiről szól, ami férfi dominanciát sugall, miközben sok-sok női mester van, akiknek a férje, párja nem mester – igaz, női klubvezetők csak maroknyian vagyunk. A harcművészetben az egyéni tehetség és erőfeszítés a lényeg, ebben pedig szorgalommal nemtől függetlenül bárki érvényesülhet.
A nők emellett másra érzékenyek, mást vesznek észre, másképp viszonyulnak helyzetekhez, emberekhez, mint a férfiak, és ez így van jól: egy párt alkotunk. Az én tyúkanyó-szívem és lelkesedésem ugyanúgy kell a gyerek és a felnőtt klubtársaknak, mint a férjem határozottsága és a fiatalok lendülete.

🎙 Mi volt a legemlékezetesebb Taekwon-dos esemény az életedben?

👉 Több emlékezetes pillanat is volt: amikor először indultam az OB-n, és Sisak Zsófia mesterrel küzdhettem; amikor megalapítottam a klubot; amikor öt évvel később a helyi közösség az e téren végzett tevékenységért Érdeméremmel tüntetett ki; amikor a saját nevelésű tanítványainkkal a mestervizsgára készültünk, és amikor megszerezték a fekete övet; és talán a legizgalmasabbak, amikor a lányom – néha még lázasan is – a nemzetközi versenyeken, EB-n, VB-n, VK-n szerepelt, és végül a dobogóra állt.

🎙 Mit adott neked a Taekwon-do?

👉 Amellett, amit én tanultam, sokat ad, hogy nap mint nap látom a tanítványok arcán, mennyire élvezik, amit csinálnak. Még ha fáradtak is, elmosolyodnak; néha alig akarnak hazamenni. Vannak, akik még sérülten is jönnek, és saját állapotuk függvényében csatlakoznak a feladatokhoz, de nem adják fel. Időnként meglepetésekkel kedveskednek, egyszer egy tanítványom egy gyönyörű képet is rajzolt rólam. Ezekből az apró-cseprő örömökből is táplálkozom.

A Taekwon-donak köszönhetem azt is, hogy megtanultam koreaiul. Elég hamar rájöttem, hogy szeretném a tanításokat eredeti nyelven is tanulmányozni, hogy közvetlenül közel kerülhessek azokhoz a gondolatokhoz, amelyeket az Alapító megfogalmazott. Keleti származásúként ismerem, hogy az ázsiai kifejezésmódok milyen gazdagon alkalmaznak szóképeket egy-egy dolog megvilágítására, ezek azonban nagyon ritkán fordíthatók le pontosan, és ilyenkor elvész a hangsúly, vagy egy fontos üzenet. Ez a vetület is érdekelt. Elkezdtem koreaiul tanulni – a nyelvtan egyébként néhol hasonlít a magyarhoz, az írás jól tanulható, de a kiejtés nehéz –, és sok dolog világosabbá vált a harcművészeti tudásanyagban, az elnevezések logikájában is. Amikor eredetiben olvasok, és rácsodálkozom egy-egy részletre, olyan ’aha’-élményeim vannak, mint mikor Romhányi József egy-egy nyelvi leleményén szórakoztam, például Mézga Aladár kalandjaiban elmerülve.

🎙 Szoktátok-e a férjeddel kitárgyalni közösen a Taekwon-dos eseményeket, szakmai dolgokat, klubbéli vagy szövetségi ügyeket, kikéritek-e és megfogadjátok-e egymás tanácsát?

👉 Nálunk fordítva van a taekwon-dos szereposztás, én vagyok a főnök J. Természetesen ő mindig kikéri a véleményemet, és egyeztetünk, de azért az edzések megtervezése, a szervezés, a klub életének és eseményeinek, a szövetségi teendőknek a fejben tartása az én feladatom. Az, hogy megbeszélhetjük egymással, mert szakmailag mindketten „benne vagyunk”, sokat segít. Általában is minden komolyabb döntést érdemes átbeszélni hozzáértőkkel.

🎙 Mit üzensz a felnövekvő generációknak, a lányoknak külön? Szerinted miért érdemes a nőknek is harcművészetre, taekwon-dora járni?

👉 A harcművészetet bárkinek jó szívvel ajánlom. Keretet ad sok mindenhez, főleg ha a mindennapok részévé válik. Összetett, szellemi, lelki és testi fejlesztő hatása van. Minden életszakaszban ad valamit. A motorikus készségek és az állóképesség, a testi és mentális erőnlét fejlesztése mellett hasznosak a morális tanítások és fontos a közösség ereje. Segít az egyensúly megtalálásában és az egészség megőrzésében. A harcművészeteket hagyományosan nők is gyakorolták, nem véletlenül. Biológiai adottságaink és feladatköreink miatt nehezebb nőként folyamatosan ugyanazt a szintet fenntartani, azt üzenem, ne a célra, hanem az útra koncentráljunk. Jó, ha motiválnak a vágyak, tervek, de a mindennapi örömökből, az apró boldogságcseppekből tudunk folyamatos megerősítést nyerni.



2021. május 8., szombat

56 magyar érem a Nyílt AETF Európa E-Tournament Bajnokságon!

GM Harmat László IX.Dan nagymester, A Magyar ITF Taekwon-do Szövetség elnökének tájékoztatója:

Az AETF (All Europe Taekwon-Do Federation) 2021. április 25. és május 5 között rendezte meg Online a 2021 évi „Nyílt AETF Európa E-Tournament Bajnokságot” Formagyakorlat és Tradicionális küzdelem versenyszámokban.

Összesen 33 nemzet, 124 csapata és 910 egyéni nevezése érkezett a német szervezőkhöz, ebből 119 nevezés magyar volt. Már ez önmagában is egy fantasztikus eredmény.

A sorsolás után minden versenyzőnek el kellett készítenie és feltöltenie az összes videóját, tehát a döntős feladatot is teljesíteni kellett függetlenül attól, hogy tovább jutott-e az adott versenyző. Ez emberenként akár 10-12 formagyakorlatot, klubonként pedig 100-110 videót is jelentett!

Az első körben már kieshetett az, aki nem felelt meg a szigorú előírásoknak, mi is vesztettünk itt 10 nevezést. Figyelték az etikettet, az öltözködést, a videó minőségét és a versenyzők elhelyezkedését. A 40 fős bírói gárda ezek után hihetetlen gyorsan, 3 nap alatt értékelte az összes beérkező videót.

110 magyar versenyző hozott szép eredményeket, így összesítésben Magyarország lett a legeredményesebb európai ország, 11 arany, 15 ezüst és 30 bronz éremmel! Ezzel a második helyre szorítottuk Németországot. Nagyszerű és tiszteletet parancsoló eredménye ez a Magyar ITF Taekwon-donak, melyre most az egész európai Taekwon-do közösség felfigyel. 
Szövetségünk Elnöksége és magam nevében is ezúton szeretnék szívből gratulálni valamennyi versenyzőnek, mellettük pedig megköszönni klubvezetőinknek és a felkészítő mestereknek is a verseny résztvevőinek felkészítésébe fektetett áldozatkész munkát!!!

Üdvözlettel GM Harmat László IX.Dan nagymester, elnök.






Érmeseink:

1. helyezettek:

 

1.        ANKA TÜNDE, TKD SPIRIT ASSOCIATION, INDIVIDUAL 18-40 YEARS PATTERN 10.-9. GUP

2.        SZALAY BENEDEK, BUDAPESTI SASOK SE, INDIVIDUAL MALE -11 YEARS PATTERN 10.-9. GUP

3.        KÁNYAI SZEBASZTIÁN, FARKASODU, INDIVIDUAL MALE -11 YEARS PATTERN 2.-1. GUP

4.        SIMON BENCE, MONGÚZOK TAEKWON-DO SE, INDIVIDUAL MALE 15-17 YEARS PATTERN 4.-3. GUP

5.        DUJMOV TAMÁS, ZEN POWER TKD KLUB,  INDIVIDUAL MALE 41+ YEARS PATTERN 6.-5. GUP

6.        LAKATOS MARCO, TKD SPIRIT ASSOCIATION, INDIVIDUAL MALE 41+ YEARS PATTERN 2.-1. GUP

7.        IPACS RÓBERT, BUDAPESTI SASOK SE, INDIVIDUAL MALE 41+ YEARS PATTERN 1. DAN

8.        SZALAY GABOR, BUDAPESTI SASOK SE,  INDIVIDUAL MALE 41+ YEARS PATTERN 4.-6. DAN

9.        POÓS NOA, BUDAY SE,  INDIVIDUAL FEMALE -11 YEARS PATTERN 10.-9. GUP

10.     BANKÓ TÍMEA, ZEN POWER TKD KLUB, INDIVIDUAL FEMALE 18-40 YEARS PATTERN 6.-5. GUP

11.     SASOK-BUDAY FEMALE HUN(GYORI, MOLNÁR, SZILASSI-HORVÁTH, TATORJÁN, VOLENIK)  HUNGARY, TEAM FEMALE 18+ YEARS PATTERN 1.-6. DAN

 

2. helyezettek:

 

1.        IHÁSZ ZSOLT, BUDAPESTI SASOK SE, INDIVIDUAL MALE -11 YEARS PATTERN 10.-9. GUP

2.        NYEMCSOK NOEL, FARKASODU, INDIVIDUAL MALE -11 YEARS PATTERN 8.-7. GUP

3.        KUKUCSKA JÓZSEF,TKD SPIRIT ASSOCIATION, INDIVIDUAL MALE -11 YEARS PATTERN 2.-1. GUP

4.        FEKETE DÁNIEL, FARKASODU, INDIVIDUAL MALE 12-14 YEARS PATTERN 8.-7. GUP

5.        BORNEMISSZA MÁTYÁS, ZEN POWER TKD KLUB, INDIVIDUAL MALE 15-17 YEARS PATTERN 6.-5. GUP

6.        KARÁDI LÓRÁNT, BUDAPESTI SASOK SE, INDIVIDUAL MALE 15-17 YEARS PATTERN 4.-3. GUP

7.        CSAJÁGI SÁNDOR. FARKASODU, INDIVIDUAL MALE 41+ YEARS PATTERN 6.-5. GUP

8.        BURU GÁBOR, TKD SPIRIT ASSOCIATION, INDIVIDUAL MALE 41+ YEARS PATTERN 2.-1. GUP

9.        SZABÓ BORKA, FARKASODU, INDIVIDUAL FEMALE -11 YEARS PATTERN 10.-9. GUP

10.     HORVÁTH PANKA, ZEN POWER TKD KLUB, INDIVIDUAL FEMALE 15-17 YEARS PATTERN 6.-5. GUP

11.     MOLNÁR BARBARA, BUDAY SE, INDIVIDUAL FEMALE 18-40 YEARS PATTERN 3. DAN

12.     NAGY DÓRA JUDIT, TKD SPIRIT ASSOCIATION, INDIVIDUAL FEMALE 41+ YEARS PATTERN 4.-3. GUP

13.     MONGÚZOK SE(BABICZ, GÁSPÁR, KISS, SIMON, SIMON), MONGÚZOK TAEKWON-DO SE, TEAM MALE 12-17 YEARS PATTERN 6.-1. GUP

14.     GYŐRI SÁRKÁNYOK HWA-RANG TAEKWON-DO(SZABÓ, SZALAI), GYŐRI SÁRKÁNYOK HWA-RANG TAEKWON-DO SPORTEGYESÜLET, TEAM MIXED 18+ YEARS PRE-ARRANGED SPARRING 1.-6. DAN

15.     BUDAY TAEKWON-DO KLUB(APÁTI, GÁL, KISFALVI, NAGY, TÓTH), BUDAY SE, TEAM MALE 18+ YEARS PATTERN 1.-6. DAN

 

3. helyezettek:

 

1.        SZABÓ SZILÁRD, FARKASODU, INDIVIDUAL 18-40 YEARS PATTERN 10.-9. GUP

2.        HOMOLYA PÉTER, FARKASODU, INDIVIDUAL 18-40 YEARS PATTERN 10.-9. GUP

3.        NYEMCSOK ÁDIN, FARKASODU, INDIVIDUAL MALE -11 YEARS PATTERN 10.-9. GUP

4.        BALLA BENCE, BUDAPESTI SASOK SE, INDIVIDUAL MALE -11 YEARS PATTERN 8.-7. GUP

5.        MISON MÁTÉ, BUDAPESTI SASOK SE, INDIVIDUAL MALE -11 YEARS PATTERN 6.-5. GUP

6.        BABICZ BENCE, MONGÚZOK TAEKWON-DO SE, INDIVIDUAL MALE -11 YEARS PATTERN 3.-4. GUP

7.        ZSÁMBOKI ZOLTÁN, TKD SPIRIT ASSOCIATION, INDIVIDUAL MALE 12-14 YEARS PATTERN 8.-7. GUP

8.        GÁSPÁR PATRIK, MONGÚZOK TAEKWON-DO SE, INDIVIDUAL MALE 12-14 YEARS PATTERN 6.-5. GUP

9.        KISS LEVENTE BOTOND, MONGÚZOK TAEKWON-DO SE, INDIVIDUAL MALE 12-14 YEARS PATTERN 4.-3. GUP

10.     VÁLÓCZI NOÉ, TKD SPIRIT ASSOCIATION, INDIVIDUAL MALE 12-14 YEARS PATTERN 4.-3. GUP

11.     MELEG MILÁN, TKD SPIRIT ASSOCIATION, INDIVIDUAL MALE 15-17 YEARS PATTERN 2. DAN

12.     GYENIS MARTIN, BUDAPESTI SASOK SE, INDIVIDUAL MALE 18-40 YEARS PATTERN 4.-3. GUP

13.     DARNAI JÁNOS, TKD SPIRIT ASSOCIATION, INDIVIDUAL MALE 18-40 YEARS PATTERN 2. DAN

14.     KISS LAJOS, MONGÚZOK TAEKWON-DO SE, INDIVIDUAL MALE 41+ YEARS PATTERN 6.-5. GUP

15.     DOMONICS MIHÁLY, MONGÚZOK TAEKWON-DO SE, INDIVIDUAL MALE 41+ YEARS PATTERN 4.-3. GUP

16.     SZUCS GÁBOR, BUDAPESTI SASOK SE, INDIVIDUAL MALE 41+ YEARS PATTERN 3. DAN

17.     POÓS PÉTER, BUDAY SE, INDIVIDUAL MALE 41+ YEARS PATTERN 4.-6. DAN

18.     SZÁSZ PÉTER, TKD SPIRIT ASSOCIATION, INDIVIDUAL MALE 41+ YEARS PATTERN 4.-6. DAN

19.     KISHALMI NIKOLETT, FARKASODU, INDIVIDUAL FEMALE -11 YEARS PATTERN 10.-9. GUP

20.     BAGÓ PETRA, MONGÚZOK TAEKWON-DO SE, INDIVIDUAL FEMALE 12-14 YEARS PATTERN 4.-3. GUP

21.     GYEVI-TÓTH SAROLTA KRISZTINA, TKD SPIRIT ASSOCIATION, INDIVIDUAL FEMALE 12-14 YEARS PATTERN 2.-1. GUP

22.     BUSMAN LAURA RÓZA, ZEN POWER TKD KLUB, INDIVIDUAL FEMALE 15-17 YEARS PATTERN 6.-5. GUP

23.     BALÁZS DORKA, ZEN POWER TKD KLUB, INDIVIDUAL FEMALE 15-17 YEARS PATTERN 6.-5. GUP

24.     KATREINER HÉDI, ZEN POWER TKD KLUB, INDIVIDUAL FEMALE 18-40 YEARS PATTERN 4.-3. GUP

25.     KARÁCSONDI RÉKA, TKD SPIRIT ASSOCIATION, INDIVIDUAL FEMALE 18-40 YEARS PATTERN 2.-1. GUP

26.     TATORJÁN SÁRA, BUDAPESTI SASOK SE, 25240 INDIVIDUAL FEMALE 18-40 YEARS PATTERN 2.-1. GUP

27.     MÉSZÁROS ANNA, BUDAY SE, INDIVIDUAL FEMALE 41+ YEARS PATTERN 6.-5. GUP

28.     VARJU KRISZTA, INDIVIDUAL FEMALE 41+ YEARS PATTERN 4.-3. GUP

29.     ZEN POWER TKD KLUB(BALÁZS, BUSMAN, DUKA-ZÓLYOMI, DÁLNOKI-BILEK, HORVÁTH), ZEN POWER TKD KLUB, TEAM MALE 12-17 YEARS PATTERN 6.-1. GUP

30.     BUDAPESTI SASOK SE(BALÁZS, DÁVID, FEHÉR, RIZMAYER, SZALAY), BUDAPESTI SASOK SE, TEAM MALE 18+ YEARS PATTERN 1.-6. DAN


2021. május 7., péntek

Mesterek mester feleségei: Ismerjétek meg Kosztyu Veronika, III. Danos mestert

🎙 Kicsit személyesen kezdve a beszélgetést, hogyan és mikor ismerkedtetek meg a férjeddel, Kosztyu György IV. Danos mesterrel – a Taekwon-do volt előbb vagy szerelem?

👉 A taekwon-do volt előbb. Gyurira a 2010-es danvizsgáján figyeltem fel. Nagyon tetszett a habitusa, ahogy vizsgázott és segített társainak. Végül 2011-ben, egy születésnapi bulin sikerült közelebbről megismerkednünk, két hónap után össze is költöztünk. Egy évvel később összeházasodtunk.

🎙 Ahogy a jól ismert mondás tartja, minden sikeres férfi mögött egy ugyancsak sikeres nő áll. Vajon érvényes-e ez a megállapítás nálatok is a Taekwon-doban elért közös szakmai sikerekre, vagy netán az élet más területein elért egyéni sikereiteknek is részese lehetett a párotok?

👉 Igen. És fordítva is így van. Nem lettem volna ilyen eredményes Gyuri nélkül.

Ketten egy erős csapatot alkotunk. Abszolút kiegészítjük egymást, ugyanakkor mindketten elég határozottak és akaratosak vagyunk. Amikor a technikámat javítja, időnként nehezen fogadom el... Aztán ugyanazt megkapom Smicától is (Meilinger László, V. Dan mester – a szerk.), akkor már oké.

🎙 A harcművészet felépítését egyértelműen meghatározó övfokozati hierarchia mellett a családon belül számít-e valamit az eltérő övfokozat?

👉 Gyuri szokta mondani, rendőréknél az asszony mindig egy rendfokozattal feljebb van, így kvittek vagyunk... (Gyuri IV. Danos, én III.)

🎙 Kislányotok is Taekwon-dozik? Szokott együtt edzeni a család?

👉 Milus 5 éves múlt, időnként beáll edzésre, de egyelőre a balett a nagy szerelem nála.

🎙 Nőként van, amit másként élsz meg a Taekwon-doban, máshogy látsz vagy másképp csinálsz, mint a férjed vagy mint más férfi edzőtársaid?

👉 Nem hiszem, hogy lenne különbség. Talán annyi, hogy a nőknek is lehetne 5 töréstechnika versenyeken, mint a férfiaknak.

🎙 Mi volt a legemlékezetesebb Taekwon-dos esemény az életedben?

👉 Az első danvizsgám, amikor törésnél a Nagymester rám nézett és azt mondta: „Megy neked a három is, nem?” Így 3 deszkát törtem songkallal. Ment.

👉 Az EB arany, amikor az aktuális világbajnokkal szemben nyertem. A dobogó tetején állni fantasztikus érzés.

👉 A csapat EB aranyérem Mariborban. Az a bizonyos dollyo chagi, amivel a széttörés eldőlt.

🎙 Mit adott neked a Taekwon-do?

👉 Az életemet, a családomat, a céljaimat... az utamat!

🎙 Szoktátok-e a férjeddel kitárgyalni közösen a Taekwon-dos eseményeket, szakmai dolgokat, klubbéli vagy szövetségi ügyeket, kikéritek-e és megfogadjátok-e egymás tanácsát?

👉Gyakorlatilag a klub dolgait együtt csináljuk. A papírmunka, a szervezés, a szülőkkel való kapcsolattartás inkább az én feladatom. Az edzéstartás pedig az övé. Mindent megbeszélünk, így sokkal könnyebb.

🎙 Mit üzensz a felnövekvő generációknak, a lányoknak külön? Szerinted miért érdemes a nőknek is harcművészetre, taekwon-dora járni?

👉 A fiataloknak, nem külön a lányoknak inkább... Amikor lusta vagy és nincs kedved, erőd lemenni edzésre, szedd össze magad és menj! Edzés után érzed majd mennyire megérte...

A taekwon-do a legjobb, ami történhet bárkivel, ne hagyjátok ki!