2021. június 27., vasárnap

ISMERJÉTEK MEG A MAGYAR ITF TAEKWON-DO KLUBJAIT! - Mai megkérdezettünk Mucsi Krisztián V. Danos mester, a Központi Edzőterem helyettes vezetője

🎙 Kicsit személyesen kezdve szeretném, ha mesélnél magadról? A taekwon-do-n kívüli érdeklődési körödről, magánéletedről, hobbidról, jelenlegi civil foglalkozásodról?

➡️Amióta először engedtek számítógép közelébe (1986) technika órán, azóta informatikusnak mondom magam. Jelenleg az informatikai terület mellett épület üzemeltetésekért, beszerzésekért felelős szervezet vezetőjeként, egy világelső, multinacionális könyvvizsgáló, tanácsadó cégnél dolgozom, március óta.

Feleségemmel együtt élünk, egyelőre még gyermek nélkül, Pesttől nem túl messze Dunakeszin, egy kertes házban, ami a mostani nehezebb időszakban kiváló lehetőséget kínál az otthoni testmozgásra is.

Amikor nem dolgozunk, akkor szívesen űzünk, az évszaknak megfelelő sportot, bicikli, vitorlázás (verseny, illetve kirándulás jelleggel), síelés, tavasszal pedig sövénynyírás. 😊

🎙 Mióta életed része a taekwon-do, mikor, hol, kivel kezdted? Az edzésvezetési feladatok mellett kipróbáltad-e magad a taekwon-do egyéb területein is, pl. versenyzés, bíráskodás?

➡️1989.09.01-jén kezdtem el edzeni, 11 éves koromban az angyalföldi ATTE taekwon-do klubban. Naszáli Tibor és Nagy László mesterek edzésein tanultam meg mindazt az alapot, ami folyamatosan előrébb vitt a taekwon-do mozgástechnikájában, elméletiségében. 1995-ben értem el az I. Dan övfokozatot, majd sajnos egy kisebb-nagyobb szünet következett be. 2006-ban azután Harmat László Nagymester Központi Edzőtermében újrakezdhettem a Taekwon-do edzéseket, és az ő vezetésével értem el a jelenlegi IV. Dan övfokozatomat is.

Fiatalabb koromban elég sok versenyen vettem részt, országos versenyeken klubok közötti versenyeken, diákolimpiákon, stb. Az utóbbi években azonban elfoglaltságaim miatt már inkább a versenyek rendezésében, lebonyolításában (pl.: bíráskodás) próbálok részt venni egyre aktívabban.

🎙 Mesélnél kicsit a Központi Edzőteremről, az elmúlt egy év során általad irányított edzésekről, a tagságról, a klubéletről? Mióta vezeted személyesen a foglalkozásokat, mire vagy a legbüszkébb?

➡️A Központi Edzőterem mindig is felnőtt klub volt, jelenleg sincs 18 évnél fiatalabb klubtagunk. A tagságot tekintve az eltelt közel 20 év alatt a klub több változáson ment keresztül, melynek végén kialakult a jelenlegi csapat. Újabb tagok felvétele sem szünetelt, menet közben folyamatosan jöttek érdeklődők és csatlakoztak az edzéseinkhez a COVID19 előtti időszakban.

Harmat Nagymester 2018-ban nevezett ki klubvezető helyettesének és az ő felkérésére, illetve az ő irányítása mellett kezdtem el 2019. októberétől teljesen önálló edzéseket is tartani a Központi Edzőterem klubtagjai részére.

Nálunk az edzések leginkább az ITF Taekwon-do tradicionális mozgásanyagáról szólnak és arra is épülnek, tehát a klubtagok életkorából adódóan már korántsem a verseny-sport irányultság dominál, a jelenlegi klubtagság döntő többsége pedig fekete öves 2. Dan-os vagy magasabb övfokozatú mester.

A klubtagokkal évente több közös eseményen veszünk részt teljes létszámmal, illetve számos olyan közös eseményünk van, amikor a klubtagok együtt, kisebb csoportokban töltik szabadidejüket. A COVID19 előtt közös vacsorákat, bowling, billiárd, színház és mozi látogatásokat szerveztünk közösen. Esetenként kisebb létszámú házi bulik, vagy közös filmnézés valamelyik edzőtársnál, esetleg vitorlázás, biciklizés, a Balaton körbefutása is összehozza az edzőtársakat, barátokat.


🎙 Volt-e olyan emlékezetes személyes élmény a saját taekwon-do-s életedben, ami nagy hatással volt rád, és amit szívesen megosztanál?

➡️Nagy hatást gyakorolt rám, amikor a 90-es évek közepén először találkozhattam Wim Bos nagymesterrel, és a különleges technikákkal, amiket mutatott, illetve oktatott, és amelyeket mindenképp meg akartam tanulni.

🎙 Az elmúlt évek-évtizedek során volt-e olyan poénos története, emlékezetes mozzanata a klubodnak, klubtagjaidnak, amit szívesen megosztanál?

➡️ A Központisok kifejezetten kedvelik a jó humort. Mivel Nagymesterünk nagyon jó személyes kapcsolatban áll Laár Andrással a L’art Pour L’art társulat vezetőjével, ezért az utóbbi években szinte valamennyi előadásukra elmentünk testületileg a teljes klubtagság részvételével. A 2014-es nyár-indító klubtalálkozónkra pedig mindenki meglepetésére Laár András személyesen is eljött, ahol Besenyő Pista bácsit megszemélyesítve közel egy órás poén özönnel késztette szűnni nem akaró nevetésre a klubtagságot.

🎙Mit üzennél a sportágat keresőknek, miért válasszák az ITF taekwon-dot?

➡️A taekwon-donál azonos gondolkodásmódban és életfelfogásban összpontosul a fegyelem, a magabiztosság, az egészség, és a siker útja. Kitűnő alapot ad az élet minden területéhez, és ez a gondolkodás, amelyet nyújt, segít elérni a céljainkat, segít embernek maradni, a legnehezebb időszakokban is. Mindezek mellett az ITF taekwon-do fizikai mozgásanyagának sportértéke is rendkívül összetett, látványos, és izgalmas, hiszen a teljes testet, minden izmát, izületét fejleszti és formában is tartja. Egy nagyon komplex mozgáskoordinációt épít fel, amit nem csak a sport területén de a mindennapi élet kihívásainak leküzdése során és személyes sikereink eléréshez is bőségesen kamatoztatni tudunk!

2021. június 8., kedd

Mestereket avattunk! - Dan mestervizsga 2021.június 5.

Óriási teljesítményt nyújtott az a 37 Taekwon-dos, akik az idei, 2021 évi dan mestervizsgán mérettették meg magukat, melyet ismét szabadtéren rendezett meg a Magyar ITF Taekwon-do Szövetség - a szigorított, járványügyi szigorítások figyelembevételével. A Dan-vizsgát Szövetségünk elnöke Harmat László IX.Danos nagymester szervezte és tartotta. Összesen 37 vizsgázó nevezett erre a különleges alkalomra és mindenkinek sikeres lett a vizsgája!

19 új mestert avattunk, akik az első dant szerezték meg, és így feltehették derekukra a fekete övet.

Négyen a 2 dan-t, öten 3 dan-t érdemelték ki. Négy új nemzetközi instruktor, azaz 4 Danos mester „született”, hárman az 5. Dan-ra, ketten a 6. Dan-ra vizsgáztak sikerrel.

A szabadtéri helyszín egy ilyen esetben újabb kihívásokat rejt magában, hiszen a betonon, helyenként köves-murvás területen mezítláb formagyakorlatozni, tatami nélkül önvédelmet bemutatni, nem kis sérülés veszélyt rejt magában. Vizsgázóink alapos elméleti és gyakorlati ismereteik szemléltetése után a vizsga végén deszka illetve tégla töréssel helyes technikájuk mellett bátorságukat és kitartásukat is bemutatták. Edzettségüket közös fekvőtámaszok végrehajtásával és más erőnléti gyakorlatokkal bizonyították.

Gratulálunk minden vizsgázónak!




2021.június 5-én sikeres mestervizsgát tettek:


1. Dan

1. Bartha Kornél Gábor

2. Csabai Marcell

3. Dienes Erik

4. Enyingi Sára Anna

5. Farkas Levente Donát

6. Gábor Viola

7. Hack Dániel

8. Kovács Ferenc Zsolt

9. Lacatos Marco

10. Laczkó Barna

11. Priskin Ferenc

12. Proszenyák Nándor

13. Rigó Sándor Kristóf

14. Schweitzrt Ádám

15. Somogyi Boldizsár

16. Tatorján Sára Rebeka

17. Vári János

18. Véber Brigitta

19. Vonyó András Zoltán



2. Dan

1. Farkas Gábor Máté

2. Lesskó Zoltán

3. Nagy Richárd

4. Szabó Anna



3. Dan

1. Hajdú Márton

2. Kállai Anna

3. Kováts Brigitta

4. Szarapka István

5. Váradi Tamás



4. Dan

1. Dr. Mészáros Iván

2. Leiti Edmond

3. Lódi Levente

4. Sepp Yvette



5. Dan

1. Bíró Márk Péter

2. Könczöl Alexandra

3. Mucsi Krisztián


6. Dan

1. Békássy Csaba

2. Solti Attila